Rezultatet e ndeshjeve të sotme në futboll në AlbiMall Super Liga e Kosoves

by informim

KF Trepça e ka mposhtur sot KF Drenicen me rezultat 3:1. Për Trepçen realizuan Egzon Fazliu në minutën 5′, Madi Karamo Fatty në minutën 28, dhe Rilind Nimani në minutën 48′, ndërsa golin e vetëm për mysafirët e shënoi Osman Mëziu në minutën 51′.

Me këto 3 pikë të fituara KF Trepça grumbullon 37 pikë dhe qëndron në poziten e 8-të, 2 pikë larg nga Malisheva e cila është në poziten e 7-të me 39 pikë.

Kjo e fundit mbeti pa pikë pikë sot në Klinë duke u mposhtur nga Dukagjini me rezultat 1:0 me golin e shënuar nga Otto John në minutën e 86′. Me këtë fitore Dukagjini mban vendin e katërt me 44 pikë e ndjekur nga Prishtina me 43 pikë por një lojë më pak që do ta zhvillojë nesër kundër Gjilanit.