Përfundojnë ndeshjet e së dielës në Superligën e Kosovës

by jonzefaj

Festë në fundjavë për skuadrat nga Theranada në Supërligën e Kosovës. Ditën e së shtunës dy skuadrat nga Theranda dolën fituese në takimet e zhvilluara.

Të dielën FC Malisheva rrëmbeu pikë të plota në Klinë, ndërsa KF Llapi doli fitues në Podujevë në minutën e fundit të ndeshjes.

FC Ballkani, skuadra e cila po kryeson në tabelë me 10 pikë mposhti FC Prishtinën me rezultat minimal, Bernard Karrica shënoi në minutën 82’.

Suhareka poashtu me 10 pikë qëndron në pozitën e dytë teksa mposhti FC Ferizajin me golin e shënuar në minutën e 30’ nga Liridon Fetahaj.

FC Malisheva ngritet në pozitën e 3-të me 7 pikë, pas tri pikëve të rrëmbyera në Klinë ku fitoi me rezultat 1-3 kundër KF Dukagjinit. Golat mysafirë i shënuan Vesel Limaj, Arbër Pira dhe Laurent Xhylani. Mergim Pefqeli shënoi golin e vetëm të skuadres vendase.

Drita mbetet me vetëm 3 pikë pas ndeshjes së humbur si mysafire në Podujevë ku Blend Baftiu e zhbllokojë rezultatin në minutën e fundit (90+4’) të ndeshjes në stadiumin Zahir Pajaziti.

Ne jemi informim.net, një portal lajmesh që kemi një qëllim të qartë dhe premtim për të qenë portal lajmesh më i shpejtë në Kosovë dhe në rajon.
Ne kemi një staf të përkushtuar gazetarësh dhe redaktorësh që punojnë vazhdimisht për të sjellë lajme aktuale dhe të besueshme për lexuesit tanë. Ne ofrojmë lajme nga Kosova dhe më gjerë, duke i kushtuar rëndësi çështjeve që ndikojnë në jetën e përditshme të njerëzve. Gjithashtu, ne kemi një fokus të veçantë në kulturë, art, dhe inovacione teknologjike.