Skuadra e Hansi Flick bën një deklaratë të hershme në garën për titull

by jonzefaj

Fëmija i mrekullueshëm ishte thjesht shumë i mirë për Girona, pasi ai shënoi një dy gola të shkëlqyer në një mposhtje 4-0 ndaj fituesve të vendit të tretë të sezonit të kaluar.

Barcelona mund të ketë pritur një udhëtim të ndërlikuar në Girona, duke pasur parasysh se ata përfunduan sezonin e kaluar duke u kualifikuar në Champions League, por të frymëzuar nga Lamine Yamal, ata bënë trazira.

Në gjysmë ore, Barcelona gjeti një rrugëdalje falë djalit të mrekullueshëm Yamal, i cili grabiti mbrojtësin David Lopez në zonën e rrezikshme së tij, u kthye dhe përfundoi me gjakftohtësi.

Dhe ai pati një sekondë vetëm gjashtë minuta më vonë, duke goditur në këndin e poshtëm nga zona e rrezikshme, përmes një tufë lojtarësh të Gironës.

Girona mendoi se kishte një penallti para pjesës së parë, pasi topi goditi dorën e Inigo Martinez, por u anulua nga VAR dhe vendimi u ndryshua.

Brenda dy minutave të pjesës së dytë, Barça ishte 3-0, pasi Dani Olmo përfundoi fuqishëm nga një kënd i mprehtë.

Vetëm pas një ore, Pedri shtoi një të katërt, duke vrapuar me shpejtësi mbi një top të shkëlqyer nga Marc Casado dhe duke e ngritur topin mbi portier.

Girona tërhoqi një gol në 10 minutat e fundit me anë të Christhian Stuani, ndërsa Ferran Torres u përjashtua nga loja para ndeshjes së plotë pas një goditjeje të keqe në mesfushë.

Ne jemi informim.net, një portal lajmesh që kemi një qëllim të qartë dhe premtim për të qenë portal lajmesh më i shpejtë në Kosovë dhe në rajon.
Ne kemi një staf të përkushtuar gazetarësh dhe redaktorësh që punojnë vazhdimisht për të sjellë lajme aktuale dhe të besueshme për lexuesit tanë. Ne ofrojmë lajme nga Kosova dhe më gjerë, duke i kushtuar rëndësi çështjeve që ndikojnë në jetën e përditshme të njerëzve. Gjithashtu, ne kemi një fokus të veçantë në kulturë, art, dhe inovacione teknologjike.