Man Utd vetëm barazim ndaj Twente në ndeshjen hapëse të Ligës së Evropës

by Nexhat

Manchester United nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Twente (1-1) në ndeshjen hapëse të fazës së parë të Ligës së Evropës.

Të parët rrezikuan holandezët, ku Sam Lammers ishte afër të shënonte në minutën e 8-të.

Goli i parë erdhi në minutën e 35-të, kur Christian Eriksen shënoi për 1-0.

Pjesa e parë nuk është se solli diçka më shumë, me skuadrat që shkuan në pushim me epërsinë e Man Utd.

Sem Steijn i Twente rrezikoi në fillimin e pjesës së dytë, por pa sukses.

Por sulmet e holandezëve nuk u ndalen dhe Sam Lammers arriti të barazojë për 1-1.

Joshua Zirkzee tentoi ta kthejë epërsinë në minutën e 76-të, por që nuk ia arriti pasi portieri bëri pritje të bukur.

Deri në fund edhe pse kishte raste, skuadrat ndanën pikët.

Ne jemi informim.net, një portal lajmesh që kemi një qëllim të qartë dhe premtim për të qenë portal lajmesh më i shpejtë në Kosovë dhe në rajon.
Ne kemi një staf të përkushtuar gazetarësh dhe redaktorësh që punojnë vazhdimisht për të sjellë lajme aktuale dhe të besueshme për lexuesit tanë. Ne ofrojmë lajme nga Kosova dhe më gjerë, duke i kushtuar rëndësi çështjeve që ndikojnë në jetën e përditshme të njerëzve. Gjithashtu, ne kemi një fokus të veçantë në kulturë, art, dhe inovacione teknologjike.