Marcus Rashford thyen heshtjen pasi u tërhoq nga Erik ten Hag në pjesën e parë

by jonzefaj

Marcus Rashford ka folur pasi u zëvendësua herët gjatë ndeshjes së Manchester United në Europa League me Porton të enjten.

United barazoi ndeshjen e tyre të dytë radhazi në Europa League të enjten pasi ndeshja e tyre me Porton përfundoi 3-3 pasi skuadra portugeze u rikthye nga 2-0 për mysafirët.

Pavarësisht se shënoi golin e hapjes së ndeshjes për të kaluar mysafirët në epërsi, Rashford u largua nga trajneri i Untied Erik ten Hag në pjesën e parë dhe u zëvendësua nga Alejandro Garnacho.

Dhe tani, në vazhdën e barazimit zhgënjyes, sulmuesi i United ka thyer heshtjen e tij për rezultatin.

Duke postuar në platformën e mediave sociale Instagram pas ndeshjes, Rashford shkroi: “E ëmbël e hidhur. Jam i lumtur të mësoj se kam hyrë në pesë golashënuesit më të mirë në Evropë për United, por jam i mërzitur që nuk arritëm kurrë të fitonim sonte. “

Rashford kaloi United në epërsi vetëm shtatë minuta pas ndeshjes, pasi portieri i Porto, Diego Costa nuk arriti të ndalojë një goditje të fuqishme nga këndi i djathtë i rrjetës.

Vetëm 13 minuta më vonë, anglezi vendosi shokun e skuadrës Rasmus Hojlund i cili shënoi golin e tij të parë këtë sezon për të dyfishuar epërsinë e United në ndeshje.

Por ndeshja ishte larg përfundimit, pasi golat e Pepe të Portos dhe Samu Omorodion në minutat 27 dhe 34 i vendosën nikoqirët në nivele të barabarta me United që shkonte në pjesën e parë.

Prandaj, habiti shumë kur Ten Hag vendosi të hiqte Rashford nga loja dhe ta zëvendësonte atë në pushim.

Duke shpjeguar vendimin e tij pas ndeshjes, Ten Hag i tha MUTV: “Ne duhet të rrotullohemi. Garnacho, ne nuk e filluam atë.

“Ai pati një lojë të shkëlqyer, jo vetëm të dielën, por mendoj në të gjithë sezonin.

“Ne i nënshtrojmë ata sepse të dielën kemi një tjetër lojë të vështirë, një lojë të mirë, kështu që ne kemi nevojë që lojtarët të jenë të disponueshëm, të jenë në formë dhe të freskët.