Lionel Messi humbet durimin me një nga lojtarët e Venezueles në barazimin e Argjentinës

by jonzefaj

Argjentina e Lionel Messit arriti vetëm të barazojë 1-1 me Venezuelën në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës 2026 dhe ai u kap në kamera duke u përplasur me lojtarët kundërshtarë.

Kjo ishte ndeshja e parë e Messit për Argjentinën pasi pësoi një dëmtim në kyçin e këmbës gjatë Kupës së Amerikës

Fillimi u vonua me mbi 30 minuta pasi punëtorët e stadiumit synonin pa u lodhur të hiqnin ujërat sipërfaqësore nga fusha në Maturin, por përfundimisht ndeshja filloi në kushte të tmerrshme që ndikuan shumë në procedura.

Nicolas Otamendi hapi rezultatin në minutën e 13-të para se Salomon Rondon të barazonte në pjesën e dytë me fushën e mbytur duke ndikuar rëndë në 45 minutat e fundit.

Messi është zakonisht i qetë dhe i mbledhur në fushë, por pamjet e kapura nga tifozët tregojnë se ylli i Inter Miami humb kokën në një incident të rrallë të zemëruar.

37-vjeçari u fotografua duke debatuar me shumë lojtarë të Venezuelës, duke përfshirë yllin e Gremios, Yeferson Soteldo, ndërsa një lojtar i kundërshtarit mori trajtim, duke u përballur me yje të ndryshëm gjatë shkëmbimit të nxehtë.

Aktualisht është e paqartë se pse Messi ishte kaq i mërzitur, por sulmuesi legjendar fajësoi gjendjen e fushës për barazimin e Argjentinës.