Spanja dhuron spektakël ndaj Serbisë, Zvicra barazon me Danimarkën

by Nexhat

Në Ligën A të Kombeve, grupi 4, janë zhvilluar dy ndeshjet e xhiros së katërt, ku Spanja mori fitore ndaj Serbisë, ndërsa Zvicra barazoi me Danimarkën.

Ndeshja nisi mirë për spanjollët  që shënuan me anë të Ameryc Laportes për 1-0.

Alvaro Morat humbi një penallti, por përmirësoi gabimin disa minuta më vonë kur shënoi për 2-0.  Alex Baena mbylli ndeshjen me një gol të bukur për 3-0.

Në anën tjetër ndeshja mes Zvicrës dhe Danimkarkës ishte shumë e bukur dhe me raste të shumta.

Remo Freuler hapi ndeshjen duke shënuar për 1-0, por vetëm pas një minute ishte Gustav Isaksen që barazoi në 1-1.

Helvetët shkuan në pushim me epërsi pasi Zeki Amdouni shënoi për 2-1.

Në pjesën e dytë, Christian Eriksen barazoi shifrat për rezultatin përfundimtar.