Jude Bellingham reagon ashpër në lojën e Vinicius Jr ndaj Celta Vigo

by jonzefaj

Tifozët mendojnë se kanë parë një moment të nxehtë mes Jude Bellingham dhe Vinicius Jr gjatë fitores 2-1 të Real Madrid ndaj Celta Vigo të shtunën në mbrëmje.

15 herë kampionët e Evropës bënë udhëtimin 596 km në Vigo për ndeshjen e La Ligës.

Kylian Mbappe hapi rezultatin me një përpjekje mahnitëse në minutën e 20-të, por në minutën e 51-të, Williot Swedberg barazoi rezultatin pasi humbi disa raste të qarta të mëparshme në portën e Madridit.

Vinicius Jr i dha Real Madridit fitoren me një përfundim të qetë në 66 minuta për të dërguar Los Blancos në krye të La Ligës me rivalët e El Clasico, Barcelonën.

In the seconds that followed, Bellingham could be seen muttering to himself before kicking the floor in frustration.

Fans were quick to weigh in with their opinions on the incident.