Edon Zhegrova shënon dy herë ndaj Strasbourg

by jonzefaj

Lille dhe Strasbourg përfunduan në një barazim të egër 3-3 në ndeshjen e tyre në Ligue 1, me Edon Zhegrova që shënoi dy herë dhe Jonathan David që shtoi një për Lille.

Për Strasburgun, golat erdhën nga Andrey Santos, Emanuel Emegha dhe Sebastian Nanasi.

Në 27 minutat e para, Lille po dominonte me Strasburgun, falë dy golave të shpejtë nga Zhegrova që bëri bujë turmën vendase. Por Strasburgu e ktheu skenarin me shpejtësi, duke barazuar në vetëm 10 minuta për të parë në pjesën e parë në 2-2.

Pjesa e dytë nisi aty ku mbaroi e para, me Strasburgun që doli i fortë dhe nuk kishte asgjë për të humbur. Nanasi e ktheu lojën për ta në minutën e 68-të. Por pikërisht kur u duk se Lille kishte përfunduar, Jonathan David u ngrit, duke shënuar një penallti në minutën e 84-të për të barazuar gjërat.

Me këtë barazim, Lille qëndron në vendin e shtatë në renditjen e Ligue 1 me gjithsej shtatë pikë, ndërsa Strasburgu qëndron në vendin e dhjetë me gjashtë pikë, duke luftuar me skuadrat kryesore në ligë.

Ne jemi informim.net, një portal lajmesh që kemi një qëllim të qartë dhe premtim për të qenë portal lajmesh më i shpejtë në Kosovë dhe në rajon.
Ne kemi një staf të përkushtuar gazetarësh dhe redaktorësh që punojnë vazhdimisht për të sjellë lajme aktuale dhe të besueshme për lexuesit tanë. Ne ofrojmë lajme nga Kosova dhe më gjerë, duke i kushtuar rëndësi çështjeve që ndikojnë në jetën e përditshme të njerëzve. Gjithashtu, ne kemi një fokus të veçantë në kulturë, art, dhe inovacione teknologjike.