Athletic Bilbao mbetet në garë për Uefa Conference League

by informim

Lojë dramatike në Estadi Mallorca Son Moix, Bilbao arrin të sigurojë 1 pikë në minutën e fundit për të vazhduar luftën drejt Uefa Conference League.

Ndeshja në mes Mallorca vs Athletic Bilbao përfundoi me rezultat 1:1 ku goli parë u shënua nga vendasit në minutën 58′ me Lee Kang-in, ndërsa golin e barazimit e shënoj Inaki Williams në minutën 90’+6 nga pika e bardhë.

Nga dy goditjet në portë që kishte Mallorca ajo që arriti ta prek rrjetën ishte asistuar nga Vedat Muriqi.

Me këtë barazim Athletic Bilbao qëndron në poziten e 7-të me 47 pikë, 2 pikë larg Real Betisit të cilë posedojnë pozitën e 6-të me 49 pikë.