Real Madrid arkëton tre pikë, Muriqi merr karton të verdhë për protestë ndaj referit

by engel

Real Madrid ka arritur të merr tre pikë shumë të rëndësishme në luftën për titullin e ligës Spanjolle. Sonte kanë arritur të fitojnë me rezultat minimal 0:1 ndaj Mallorcas vendase me golin spektakolar të Aurelien Tchouameni në minuten e 48′.

Real Madridi ishte skuadra më e mirë gjatë gjithë ndeshjes, pati dominim të topit në 57% të ndeshjes, gjuajti në gol plotë 16 herë, 9 prej tyre ishin në kuadër.

Me këtë fitore Real Madrid shkon në 78 pikë pas 31 ndeshjeve të luajtura dhe ka 11 pikë më shumë se Barcelona në vendin e dytë me 1 lojë më pak të cilen e zhvillon pas pak çastesh ndaj Cadiz.

Në anën tjetër Mallorca e Vedat Muriqit mbetet në kuoten e 31 pikëve dhe renditet në vendin e 15 në tabelë. Vedat Muriqi nuk arriti të lëjë gjurmë në ndeshjen e sotme përveç një kartoni të verdhë të cilin e mori për protestë në minuten e 82′.

Ne jemi informim.net, një portal lajmesh që kemi një qëllim të qartë dhe premtim për të qenë portal lajmesh më i shpejtë në Kosovë dhe në rajon.
Ne kemi një staf të përkushtuar gazetarësh dhe redaktorësh që punojnë vazhdimisht për të sjellë lajme aktuale dhe të besueshme për lexuesit tanë. Ne ofrojmë lajme nga Kosova dhe më gjerë, duke i kushtuar rëndësi çështjeve që ndikojnë në jetën e përditshme të njerëzve. Gjithashtu, ne kemi një fokus të veçantë në kulturë, art, dhe inovacione teknologjike.