Këndellet Inter, fiton ndaj Empolit

by informim

Pjesa e parë përfundoi pa gola por në pjesën e dytë u shënuan 3 gola që ja siguruan Interit fitoren.

Një ndeshje me ritëm të ulët por me një Inter këmbngulës për fitore të cilët me lojë aktive e administruan ndeshjen dhe shfryëzuan rastet për të fituar 3:0.

Empoli nuk arriti të lë gjurmë as në rezultat e as në ndeshje, ishte një Empoli i pa fuqishëm për të rezistuar lojës së Interit e cila duhet të rigjej fuqitë për t’u kthyer në mesin e katër ekipeve që kualifikohen për ligen e kampionëve.

Golat për Interin i shënuan Lukaku në minutat 48′ dhe 76′ dhe Lautaro në minuten 88′. Me këtë fitore Inter mbledh 54 pikë dhe afrohet vetëm në dy pikë Romës e cila po qendron në vendin e katërt me 56 pikë. Empoli mbetet në pjesen e poshtme të tabeles në rrezik për të mbiejtuar në Serie A.