Gjakoset Broja, Chelsea merr fitoren mes vuajtjeve

by Merita

Chelsea ka marrë një fitore 3-2 me shumë vuajtje ndaj Brighton në ndeshjen e vlefshme për javën e 14 në Premier League.

Blutë e Londrës realizuan dy gola brenda 21 minutave të para me anë të Fernandez e Colwill, por situata ndryshoi shumë në fundin e pjesës së parë. Buonanotte shkurtoi diferencën në minutën e 43-të, ndërsa dy minuta më pas, Chelsea mbeti me një lojtar më pak, pasi Gallagher u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Megjithatë, në minutën e 65 argjentinasi Fernandez ktheu në gol një 11-metërsh duke e çuar në 3-1 rezultatin. Armando Broja, sulmuesi shqiptar, u aktivizua në minutën e 81-të, për të tentuar kundërsulmin, por nuk ia doli.

Brighton besoi se mund të bënte më shumë në këtë transfertë dhe në minutën e dytë të shtesës e çoi rezultatin në 3-2. Ndërkohë, në një tentativë për të goditur një top me kokë, Armando Broja bie keq në tokë dhe përfundoi i gjakosur në fytyrë, por fatmirësisht pa probleme serioze.

Në minutën e 99 të sfidës, Brighton arbitri akordon një 11-metërsh për miqtë për prekje të topit me dorë, por pasi e pa rastin edhe në VAR, në minutën e 105 vendos të mos akordojë 11-metërsh. Në fund, Chelsea mori 3 pikë me shumë vlerë në një sezon tepër të vështirë, duke shkuar tashmë në vendin e 10 me 19 pikë.

Ne jemi informim.net, një portal lajmesh që kemi një qëllim të qartë dhe premtim për të qenë portal lajmesh më i shpejtë në Kosovë dhe në rajon.
Ne kemi një staf të përkushtuar gazetarësh dhe redaktorësh që punojnë vazhdimisht për të sjellë lajme aktuale dhe të besueshme për lexuesit tanë. Ne ofrojmë lajme nga Kosova dhe më gjerë, duke i kushtuar rëndësi çështjeve që ndikojnë në jetën e përditshme të njerëzve. Gjithashtu, ne kemi një fokus të veçantë në kulturë, art, dhe inovacione teknologjike.