Inter i pamëshirëshëm ndaj Verones

by informim

Inter tregohet i pamëshirëshëm në Stadio M. A. Bentegodi, si mysafirë arritën ta gjunjëzojnë Veronen në qytetin e tyre

Ndeshja Inter vs Verona përfundoi me rezultat 0:6, golat për skuadren e Simone Inzaghit i shënuan Adolfo Gaich me autogol në minutën 31, Hakan Calhanoglu në minutën 36′ Edin Dzeko në minutat 38′, 61′ dhe Lautaro Martinez në minutat 55′ dhe 90’+2.

Inter po tregohet i rrezikshem para gjysëm finales në Champions League të cilët do të përballen me AC Milan.

Me këtë fitore Inter zë vend në poziten e 4 me 60 pikë e cila qon në Champion League në vitin tjetër. Ndërsa Verona po rrëshqet drejt Serie B e cila ka vetëm 27 pikë dhe ndodhet në vendin e 18-të.